Historie klubu

Za historii klubu lze považovat období od vzniku klubu po skončení aktivní účasti hráčů pod vedení Jiřího Klementa, čili období od roku 1997 po 2007.

Squashový klub 1. SQ Teplice zakládají v roce 1997 hráči: Luboš Walter, Láďa Rendek a Radek Krupička pod vedením předsedy klubu Jiřího Klementa. Squashový klub působí v Aquacentru v Teplicích. Tým mužů začíná hrát českou squashovou ligu. Squashový klub se dostává do podvědomí širší veřejnosti a důkazem je až třicem třicet dětí a mladých zájemců, které navštěvují squashovou školu vedenou trenérem Lubošem Waltrem.

historie-foto1

Po čtyřech letech stále se zlepšujících výkonů postupuje tým mužů v roce 2001 pod vedením Luboše Waltera do II. ligy. O postup se zasluhují dále hráči: Enderle, Čermák, Buriánek, Kalašnikov, Šnábl, Pajer a částčně rakouská výpomoc Andreas Fuchs. Ve stejném roce tragicky umírá Jan Pajer, Luboš Walter přijímá nabídku a odchází hrát do Mostu.

V letech 2001-2007 hraje družstvo mužů II. ligu ve složení: Mrkvička, Šnábl, Kalhous, Mec a Thieme. Družtvo mužů podává kvalitní výkony a drží si pozici ve druhé lize. Dochází také k rozšíření hráčské základny a vzniká družstvo žen. Družtvo žen ve složení Vlková, Hájková, Langová a Pokorná hrají extraligu (nejvyšší soutěž) ženského squashe.

historie-foto2

V roce 2007 se družstvo mužů rozpadá zejména ze zdravotních důvodů a z vedení klubu odchází zakladatel a dlouholetý předseda klubu Jiří Klement.

Na tom, aby squashový klub 1. SQ Teplice nepřestal fungovat se nemalou měrou podílí Luboš Wlater, který v Teplicích udržuje squashovou školu a pomáhá zakládat nové družstvo pod vedením Jiřího Špalka. Dále viz klubové výsledky týmů.